Duszniki Zdrój

Duszniki-Zdrój nie bez powodu nazywana jest turystyczną perełką Dolnego Śląska. Miasteczko jest świetną bazą wypadową na górskie szlaki oraz rowerowe ścieżki. Do uprawiania nordic walkingu świetnie sprawdzą się Park Zdrojowy, Góry Orlickie, Bystrzyckie oraz liczne ścieżki dydaktyczne.

Urocze i rozległe szczyty, bujna i dzika roślinność w wielu miejscach, kilometry szlaków z wyjątkowymi widokami, to czeka w Dusznikach i okolicy na turystów w każdym wieku. Tanie noclegi Noclegi Duszniki Zdrój są idealnym punktem startowym do krótszych i dłuższych górskich wędrówek. Swoje pierwsze kroki należy skierować do Parku Zdrojowego, tam znajdują się pijalnie wód oraz wiele innych ciekawych atrakcji. Warto wybrać się do Muzeum Papiernictwa –

Stała wystawa muzeum szczegółowo przedstawia dzieje czerpania papieru, drukarstwa i samych Dusznik. Poza tym ciekawym sposobem na aktywny wypoczynek są spływy kajakowe Dziką Orlicą.

Noclegi w Duszniki Zdrój oferują szeroki wybór pensjonatów, schronisk, kwater, czy gospodarstw agroturystycznych. W okolicy Dusznik-Zdroju przebiega na trasie: Gomola – Rynek – Park Zdrojowy – Podgórze – Zieleniec Ski Arena – Lasówka. Jego pokonanie w całości stanowi nie lada wyzwanie nie tylko turystyczne, ale i logistyczne.

Ponadto turystyka rowerowa jest dobrze rozwinięta a także zimą narciarstwo biegowe. W samych Dusznikach-Zdroju znajdują się dwa ośrodki jeździeckie: Rancho Grylówka oraz Rancho Panderoza.