Kudowa Zdrój

Miasto zlokalizowane jest na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego. Znajdziesz tu tanie noclegi w Kudowie Zdrój . Kudowa-Zdrój jest dobrze znanym i cenionym uzdrowiskiem, którego początki sięgają połowy XIV wieku.

Obejmuje większość Gór Stołowych stanowiących południowo-zachodnią część piaskowcowej płyty wypełniającej nieckę śródsudecką, między Karkonoszami, Górami Bystrzyckimi i Górami Orlickimi. Tym sposobem dotrzeć można do wielu ciekawych miejsc, w tym do Dusznik Zdroju, do Błędnych Skał, przejście graniczne z Czechami, Źródło Marii i wiele innych, czyni noclegi w Kudowie-Zdroju doskonałym wyborem dla każdej ciekawej świata osoby. Noclegi w Dusznikach Zdrój oferuje wiele atrakcji jest to doskonałe miejsce dla tych którzy chcieliby spędzić swój wypoczynek z hałasu i w miłej atmosferze. Gwarantujemy spędzenie komfortowych chwil

W wolnych chwilach zachęcamy do aktywnego zwiedzania okolicy, wędrówki licznymi szlakami turystycznymi. Jazdę na rowerach bądź w okresie zimowym oddanie się sportom na okolicznych trasach zjazdowych i biegowych oraz wiele innych atrakcji.


Park Zdrojowy
Kolorowa Fontanna
Schronisko „Pod Muflonem”
Muzeum Papiernictwa
Barokowy kościół
Baza narciarska w Zieleńcu

Muzeum Rzemiosł na szlaku ginących zawodów jest miejscem gdzie znajduje się bogata kolekcja narzędzi i wyrobów rzemieślniczych, jakie wyszły spod ręki wspomnianych majstrów. Kudowa Zdrój noclegi to oferta skierowana do wszystkich którzy lubią aktywnie spędzać swój wolny czas.

Ponadto cenny jest historyczny układ urbanistyczny miasta, w którym znajdują się także obiekty takie jak pensjonat z 1894 r., park zdrojowy powstały w XVIII wieku a także skansen obejmujący drewniane zabudowania wzniesione w XVIII i XIX wieku – stodołę, chałupę i dwa domy. Miasto zlokalizowane jest na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza Orlickiego. Przez Kudowę – Zdrój przebiega pięć szlaków turystycznych pozwalających odwiedzić najpiękniejsze zakątki regionu. Park Narodowy Gór Stołowych noclegi w Polanicy Zdrój jest bez wątpienia magnesem, który ma największą siłę przyciągania licznie odwiedzających te strony wędrowców.