Mazury, Zełwągi…

Zapraszamy spokojnej mazurskiej miejscowości Zełwągi w samym sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Otaczone przez bardzo czyste jeziora. W każdym z nich jest bardzo dużo ryb: Jezioro Inulec , Płociczno oraz Głębokie. Znajduje się tu również staw, w którym hodowane są karpie, którego można wyławiać, a później spożywać na wiele sposobów. W okolicy można znaleźć również sklepy, bary, a także restaurację. Z Zełwąg jest zaś już tylko parę kilometrów do Mikołajek – Mikołajki jest najbardziej znanym miasteczkiem na Mazurach.

Zełwągi noclegi malowniczo położone w Mazurskim Parku Krajobrazowym na skraju Puszczy Piskiej. Do dyspozycji miejsca noclegowe tj agroturystyka, domki, pokoje gościnne, apartamenty, kwatery prywatne.

Noclegi w Mikołajkach oferuje pokoje 2, 3, i 4-osobowe z łazienkami, aneks kuchenny , sala kominkowa z jadalnią, TV, rowery, altanka, miejsce na grilla i ognisko. Tuż obok znajduje się plaża wiejska z dwoma boiskami do piłki plażowej, placem zabaw dla dzieci, pomostem i amfiteatrem.

Mikołajki to miasto w województwie warmińsko-mazurskim, siedziba gminy miejsko-wiejskiej Mikołajki. Położone w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, nad jeziorami: Tałty i Mikołajskim.

W Mikołajkach znajduje się Stacja Hydrobiologiczna Centrum Badań Ekologicznych PAN, oraz Stacja Hydrologiczno-Meteorologiczna Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Położenie miasteczka nad atrakcyjnymi jeziorami stworzyło tu żeglarską stolicę Polski.

W Mikołajkach jest przystań Żeglugi Mazurskiej

Od 2005 r. Mikołajki są bazą samochodowego Rajdu Polski.

W pobliżu obiektu: ogromny kompleks basenowy, stok narciarski (od, urocze miejsca na spacery, szlaki rowerowe, wędkowanie, łódź wiosłowa, grill, pływanie w jeziorze, dla gości dostępna 4-osobowa łódka, parking. Akceptacja zwierząt.

Mazury domki ta także CIEKAWE ATRAKCJE:

– Zabytki Mikołajek
– Kadzidłowo

Wilczy Szaniec
– Sanktuarium Maryjne w Św. Lipce
– Leśniczówka Pranie
– Klasztor Starowierców w Wojnowie
– Bunkry w Mamerkach
– Ferma jeleniowatych w Kosewie
Twierdza Boyen i most obrotowy w Giżycku
– Piramida w Rapie
– Zabytkowe akwedukty w Stańczykach
– HOTEL GOŁĘBIEWSKI – PARK WODNY TROPIKANA


Atrakcje turystyczne:

– Klasycystyczny kościół ewangelicko-augsburski pw. Świętej Trójcy projektu Schinkla z 1842,
– neogotycki kościół katolicki Matki Boskiej Różańcowej
– rezerwat przyrody Jezioro Łuknajno
– Muzeum Reformacji Polskiej w Mikołajkach


W pobliżu jest:
-plaża wiejska z placem zabaw dla dzieci i boiskiem do siatkówki
-sklepy i restauracje
-stadnina koni