Solina

W pobliżu wsi znajduje się Jezioro Solińskie powstałe w 1968 poprzez spiętrzenie wód rzek San i Solinka. Solina to wieś bieszczadzka, położona w powiecie leskim. Domki nad Soliną blisko jeziora
położenie gwarantuje spokój a zarazem bliskość głównych atrakcji Bieszczadów. Solina jest objęta ochroną, z tego względu, że wchodzi w skład Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Ma ok. 5 km i jest świetnie widoczna z głównej drogi w Bieszczadach – wielkiej obwodnicy. Port Solina to przystań tuż przy Zaporze Solińskiej. Wypływają stąd statki, którymi można zwiedzić prawie wszystkie zakątki jeziora.Rejsy odbywają się codziennie w godzinach 9:00 – 22:00. Zmienne, porywiste wiatry pozwalają wówczas amatorom pływania żaglówkami na wykazanie się pełnymi umiejętnościami żeglarskimi.

Połonina Caryńska, znana też jako Berehowska, to jedna z połonin, leżących w Bieszczadach. Jest objęta ochroną, z tego względu, że wchodzi w skład Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Trudno tu dziś odpocząć, odetchnąć od zgiełku codziennego życia, a jeszcze trudniej wyobrazić sobie jak niegdyś wyglądała Solina. Miejscowość ma doskonałą bazę noclegową. Zadowolone i szczęśliwe dzieci to spokojny wypoczynek ich rodziców.W okolicach Zalewu Solińskiego i Myczkowskiego Bieszczady domki oferują najwyższy komfort. Noclegi położone   pomiędzy dwiema Bieszczadzkimi zaporami Solińską i Myczkowską blisko od jeziora Myczkowskiego oraz od jeziora Solińskiego.Bieszczady to rozległy górzysty teren.

Z roku na rok przybywa gospodarstw agroturystycznych, pensjonatów czy domków do wynajęcia. Można tu odpocząć, odetchnąć od zgiełku codziennego życia. Tanie nocegi nad Soliną to świetne miejsce na aktywne spędzenie weekendu, bo oprócz wspomnianych wcześniej atrakcji wodnych, znajduje się tu wiele tras rowerowych oraz nordic walking. A zimą stoki narciarskie oferują szeroki zakres usług. Narciarstwo biegowe też jest dobrze rozwinięte, na pewno nie będziecie się tu nudzić.